Ciepłe poncho – najlepszy przyjaciel każdego morsa

Ciepłe poncho - najlepszy przyjaciel każdego morsa
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Morsowanie w ciągu ostatnich lat znacznie zyskało na popularności. Nic dziwnego, patrząc na to, że ma świetne właściwości prozdrowotne, a do zimnych kąpieli nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Akcesoria, w które powinieneś się wyposażyć to przede wszystkim kąpielówki, poncho, czapka i rękawiczki. Zanim jednak wskoczysz do lodowatego jeziora, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Twój organizm powinien być gotowy na ekstremalne temperatury, dzięki czemu morsowanie będzie miało pozytywny wpływ na jego funkcjonowanie. 

Morsowanie – dla kogo?

Na początek warto sobie uświadomić, że morsowanie jest aktywnością ekstremalną, która wymaga specjalnego przygotowania organizmu. Mimo tego jest to aktywność, na którą mogą się zdecydować niemal wszyscy. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są tutaj określone schorzenia, takie jak choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, choroby wątroby i nerek. Jeśli jesteś osobą początkującą i chcesz dopiero zacząć przygodę z zimnymi kąpielami, warto w pierwszej kolejności zrobić badania i skonsultować się z lekarzem. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie narazisz swojego zdrowia, a nawet życia. 

Zastanawiasz się, czy morsowanie jest odpowiednie dla dzieci? Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, dziecko również może morsować. Aktywność ta w wykonaniu najmłodszych różni się jednak znacznie od wersji dla dorosłych. Dzieci mogą przebywać w zimnej wodzie bardzo krótko i wręcz tylko popluskać się w niej. Jest o spowodowane przede wszystkim tym, że nie mają one jeszcze w pełni wykształconego układu odpornościowego.

Jak przygotować się do morsowania?

Tutaj należy pamiętać o dwóch aspektach – przygotowanie fizyczne i techniczne. Wbrew pozorom, te dwa obszary ściśle łączą się ze sobą. Zacznijmy jednak od początku i zanim kupisz poncho damskie do morsowania, w pierwszej kolejności skontaktuj się z doświadczonym morsem, który wprowadzi Cię w całą aktywność. Dowiesz się m.in. w jakich miejscach możesz zażywać zimnych kąpieli oraz gdzie kupić odpowiednie akcesoria, takie jak poncho męskie. Doświadczony mors przekaże Ci także kilka praktycznych porad, dotyczących np. spożywania posiłków przed morsowaniem czy optymalnej diety. Zanim przystąpisz do morsowania dowiedz się również, jak powinna wyglądać rozgrzewka, dzięki której aktywność będzie przyjemniejsza i nie spowoduje szkód dla Twojego organizmu.

Załóż poncho damskie i rozgrzej się!

Rozgrzewka jest jednym z najważniejszych elementów w przygotowaniu do morsowania. Dzięki niej m.in. wydobędziesz z organizmu ciepło. Na tym etapie warto założyć na strój kąpielowy poncho damskie, które ogrzeje nieco ciało i pozwoli lepiej przygotować się do wejścia do wody. Jakie ćwiczenia wykonać? Wskazany jest lekki trucht, skłony czy przysiady, czyli wszystko to, co pozwoli rozgrzać lekko organizm bez przesadnego pocenia się. Po rozgrzewce zdejmij poncho i zdecydowanym krokiem wejdź do wody, zanurzając się do klatki piersiowej.

Po wyjściu z wody poncho męskie i herbatka

Po wyjściu z wody jako okrycie idealnie sprawdzi się poncho męskie. Pozwoli ono na komfortowe wysuszenie i przebranie się bez konieczności kurczowego podtrzymywania mokrego ręcznika. Pamiętaj, aby najpierw zakładać ubranie na górne części ciała a następnie dopiero na dolne. Jeśli wybierzesz opcję poncho z kapturem, będziesz mógł nakryć nim głowę, aby zapobiec jej wychłodzeniu. Teraz pozostaje tylko rozgrzać nieco organizm – może do tego posłużyć ciepła herbata z termosu lub kilka prostych ćwiczeń, jak pajacyki czy przysiady.

Zagłosowało: 0 średnia: 0