W poniższym artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze lokalizacji mieszkania oraz jakie są zalety osiedlenia się w Bydgoszczy.
Mieszkania Górzyskowo Bydgoszcz
Bardzo często mówi się, że mieszkanie w Bydgoszczy polecane jest miłośnikom różnorodnego i ciekawego designu. Znajduje się tutaj między innymi Bryła Roku 2012 – Przystań Bydgoszcz.
Jest to również jedno z największych ośrodków kulturalnych w północnej części Polski. Odbywa się tu blisko 100 festiwali i przeglądów kulturalnych rocznie.
W ofercie bydgoskiego rynku nieruchomości odnajdziemy wiele mieszkań z proekologicznymi rozwiązaniami. Wśród wielu nowych osiedli, coraz częściej montowane są na przykład stacje ładowania pojazdów elektrycznych, których przybywa w Polsce z roku na rok. W samych mieszkaniach możemy spotkać też funkcje inteligentnego domu i systemy antysmogowe.
Warto rozważyć zakup nieruchomości w Bydgoszczy szczególnie wtedy, gdy zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach, ciekawym designie – mając jednocześnie liczne tereny zielone do obcowania z naturą.
Obecnie, średni koszt mieszkania w Bydgoszczy wynosi 6182zł/m2. Najtańszą ulicą w tym przypadku jest ul. Heleny Marusarzówny, gdzie za metr kwadratowy zapłacimy 5814zł. Najdroższą okazuje się Romana Dmowskiego – 6606zł/m2.
Na co zwracamy uwagę przy wyborze lokalizacji mieszkania?
Wybór konkretnej lokalizacji podczas poszukiwań mieszkania to nie lada wyzwanie. Zastanawiasz się, co powinieneś wziąć w tym przypadku pod uwagę?
Po pierwsze, realny czas dojazdu do pracy. Przejazd przez całe miasto, szczególnie w godzinach szczytu, to męczarnia pod kątem stresu, nerwów, ale i ogrom czasu, który w tym przypadku tracimy. Dodać do tego zestawienia musimy jeszcze ogromne ceny paliw. Zakup bądź wynajem mieszkania jak najbliżej miejsca pracy będzie oszczędnością zarówno czasu jak i pieniędzy.
Oczywiście od lokalizacji nieruchomości zależy również jej cena. Mieszkanie w centrum miasta będzie droższe niż to na przedmieściach. W przypadku oddalenia od centrum możemy liczyć na bliskość parków, lasu i skwerków, placów zabaw lub na przykład wybiegów dla psów. Z kolei zaletą mieszkania w centralnej części jest szybki dostęp do sfery rozrywkowej, ale też i do komunikacji miejskiej czy szkół.
Dla coraz większej części mieszkańców ważna jest również ilość pobliskich ścieżek rowerowych. Staje się to coraz częstszą alternatywą dla samochodów na dotarcie do pracy czy zrobienie zakupów. Omijamy wtedy stres i utratę czasu spowodowaną korkami.
Rynek wtórny daje nam zdecydowanie więcej możliwości pod kątem lokalizacji. Dostępne tutaj będą nawet mieszkania w ścisłym centrum. Nie można tego niestety powiedzieć o rynku pierwotnym, gdzie wybór pozostaje coraz mniejszy. Nowe inwestycje mogą powstawać jedynie na otwartych i niezagospodarowanych terenach, których z roku na rok do dyspozycji jest coraz mniej. Podejmując wybór pomiędzy rynkiem wtórnym a rynkiem pierwotnym – musimy zastanowić się, czy zależy nam na ciszy i spokoju, czy bliskości do strategicznych punktów w mieście.