Kurs pierwszej pomocy online – jak wybrać najlepszy?

Kurs pierwszej pomocy online
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Obecnie w sieci można znaleźć wiele kursów oferujących możliwość szybkiego zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla stacjonarnych szkoleń, ponieważ w ten sposób można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy bez wychodzenia z domu. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać kurs, który najlepiej przygotuje nas do niesienia pomocy poszkodowanym. A zatem na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

Zakres tematyczny i czas trwania kursu

Wbrew pozorom zakres poszczególnych kursów oferowanych w Internecie może się znacząco od siebie różnić. Ponieważ niektóre firmy mają w swojej ofercie osobne zajęcia dla osób początkujących i osobne dla osób zaawansowanych, które potrzebują tylko odświeżyć swoją wiedzę. Poza tym w sieci można znaleźć również specjalne kursy pierwszej pomocy dedykowane dzieciom lub przedstawicielom wybranych zawodów. Decydując się na konkretny kurs pierwszej pomocy online, warto też sprawdzić jego czas trwania oraz kompetencje instruktora prowadzącego zajęcia. Można także zorientować się, czy firma udostępnia uczestnikom materiały szkoleniowe, z których będzie można dowolnie korzystać w domu.

Czego można się nauczyć na kursie pierwszej pomocy online?

Wielu osobom wydaje się, że w razie nagłego wypadku wiedzieliby, jak udzielić pierwszej pomocy. Jednak gdy faktycznie dojdzie do takiej sytuacji, to często pojawia się stres i strach przed zrobieniem krzywdy poszkodowanemu. Dlatego kurs pierwszej pomocy online może skutecznie przygotować każdego do efektywnego niesienia pomocy. Ponieważ w trakcie zajęć uczestnik powinien dowiedzieć się jak ocenić stan poszkodowanego, udrożnić drogi oddechowe, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, zatamować krwotok, czy bezpiecznie ułożyć osobę ranną w pozycji bocznej ustalonej. Poza tym na dobrym kursie zostaną również omówione kwestie prawne oraz sposoby skutecznego reagowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

Kompetencje potwierdzone certyfikatem

Warto pamiętać, że profesjonalny kurs pierwszej pomocy online jest tak samo ważny i powszechnie uznawany przez wszystkich pracodawców, jak taki sam kurs przeprowadzony w trybie stacjonarnym. Tym bardziej że na koniec każdego cyklu uczestnicy będą musieli przystąpić do testu potwierdzające nabyte przez nich umiejętności. Jeśli test wypadnie pomyślnie, kursant otrzyma imienne zaświadczenie lub certyfikat, który będzie mógł wykorzystać, na przykład ubiegając się o wymarzoną pracę. Na takim dokumencie powinny się znaleźć również informacje o czasie trwania kursu oraz o jego zakresie tematycznym.

Chcąc wybrać najlepszy kurs pierwszej pomocy online, należy zawrócić uwagę nie tylko na ilość godzin, czy poruszane w trakcie zajęć tematy, ale także na sposób weryfikowania nabytych kompetencji oraz doświadczenie osoby prowadzącej. Ponadto wiedzę z zakresu pierwszej pomocy warto odświeżyć co najmniej raz na kilka lat, szczególnie gdy dana osoba nie korzysta z niej na co dzień.

Zagłosowało: 1 średnia: 5