Tusz oryginalny czy zamiennik – za i przeciw dla obu rozwiązań.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Czasami przy próbie zakupu tuszu atramentowego lub tonera jest tak wiele opcji. W tym artykule omówiono podstawy porównywania oryginalnych i zamiennych wkładów, aby ułatwić lepsze ich zrozumienie.

Tusz oryginalny

Oryginały — oryginalny wkład atramentowy lub kaseta z tonerem to nowy wkład, w którym wszystkie części zostały wyprodukowane przez tego samego producenta, co drukarka, tak jak zostały przez nich napełnione. OEM jest producentem oryginalnego sprzętu, który wyprodukował części i produkty używane na dostarczonym sprzęcie, który produkuje. Na przykład firma Epson produkuje wkłady atramentowe do użytku w drukarkach firmy Epson.

Co to jest wkład regenerowany?

Pojemniki z tuszem lub tonerem regenerowane to te, które zostały poddane recyklingowi, przerobione i ponownie napełnione w celu zastąpienia oryginalnego wkładu. Uszkodzone części zregenerowanego wkładu zostaną wymienione i wyczyszczone, aby nowy wkład atramentowy lub toner współpracował z drukarką, podobnie jak nowy wkład. Nie wszystkie wkłady są takie same! Różne firmy i strony internetowe kupują i produkują wkłady od różnych dostawców. Różne drukarki używają wkładów z tuszem lub tonerem w różny sposób. To, co działało dla jednej drukarki, może nie działać dla innej. 

Tusz oryginalny vs zamienniki

Głównym problemem jest wysychanie atramentu i powodowanie blokad w głowicy drukarki, więc jeśli drukujesz kilka arkuszy lub mniej miesięcznie, prawdopodobnie warto trzymać się oryginałów, ponieważ zawierają one substancję chemiczną, aby zapobiec wysychaniu atramentu. Mając to na uwadze, kompatybilne, jeśli będą przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, będą nadal działać przez długi czas. Trzymaj się z dala od wszelkich ofert abonenckich. Nie zużywasz wystarczającej ilości atramentu i będziesz kosztował pieniądze. Jeśli zauważysz, że drukujesz regularnie, zakup kompatybilnych będzie znacznie lepszym wyborem, ponieważ jest tańszy niż oryginały i zazwyczaj zawiera więcej atramentu, co znacznie obniży koszty drukowania. 

Czy urządzenia kompatybilne unieważnią gwarancję na drukarki?

Korzystanie ze zgodnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek nie spowoduje unieważnienia gwarancji. W przeszłości producenci mówili klientom inaczej. Powodem, dla którego produkcja to zrobiła, było to, że mogli chronić swoje marże, wystarczy spojrzeć na różnicę kosztów między kompatybilnym a oryginałem, aby to zobaczyć. W wielu przypadkach można zaoszczędzić nawet 70%, kupując kompatybilne. W latach 70-tych rozpoczęła się batalia prawna o to, że producenci wymagali od klientów używania wyłącznie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych w celu utrzymania gwarancji, sądy orzekły, że było to niezgodne z prawem. Następnie wprowadzono ustawę, aby uniemożliwić producentom zmuszanie klientów do korzystania z ich produktów w celu zachowania gwarancji. W chwili obecnej tusze do drukarek zamienniki cieszą się dużą popularnością. 

Zagłosowało: 0 średnia: 0