Dlaczego wartko mieć smartwatcha?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Moda na posiadanie smartwatcha rozwija się coraz bardziej. Producenci prześcigają się ze sobą, dokładając do swoich modeli coraz to nowe funkcje i projektując innowacyjne rozwiązania w kwestii designu. Myśleliście kiedyś o zakupie smartwatcha?

Czym właściwie jest smartwatch?

Sama, przyznam szczerze byłam dość sceptycznie nastawiona do dodatkowego wydatku. Smartwatch to przecież zwyczajny zegarek, z tym że z dodatkami. Jakie to dodatki? To już zależy od wariantu- w standardzie większości to liczenie kroków, pulsu i możliwość wprowadzenia aktywności treningowej. Te bardziej zaawansowane modele posiadają funkcje płacenia, czy szczegółowych pomiarów podczas biegu. Długo zwlekałam z zakupem, aż w końcu mając wolną chwilę zaczęłam zagłębiać temat i zdecydowałam się na zakup.

Jakie są funkcje smartwatcha?

I powiem Wam szczerze, dla mnie smartwatch stał się nieodłącznym elementem życia, bez którego nie wyobrażam sobie już funkcjonować. Jakie są dla mnie najważniejsze jego funkcje?

– liczenie kroków dziennych – mierzenie ilości kroków towarzyszyło mi od zawsze i wyposażony jest w nie niemal każdy smartfon. Często jednak zdarzało się, że został on na stole, a ja krzątając się po domu nie miałam go przy sobie. Mając zegarek na ręce jestem w stanie realnie ocenić swoją aktywność bez konieczności korzystania z telefonu,

– aktywność- rower, siłownia, bieganie- z poziomu zegarka możliwe jest ustawienie aktywności spośród wielu do wyboru. Każda, podczas ćwiczenia prezentuje spersonalizowany ekran wskazujący ważne dla użytkownika parametry. Dla mnie istotne było pokazanie tempa i czasu podczas biegania- i tak też skonfigurowałam ustawienia. W zależności od rodzaju wybranego sportu jest możliwość zmiany widoku ekranu i skupieniu się na najważniejszych parametrach. Ale to nie koniec! Łącząc smartwatch z telefonem wykonana aktywność podlega szczegółowej analizie w dedykowanej aplikacji.  Na podstawie ćwiczeń prezentowane są statystyki, rekordy i poziom tętna,

– odbieranie wiadomości- dla mnie to świetna sprawa, szczególnie gdy jestem na spotkaniu bez telefonu. Ekran zegarka pozwala pokazać powiadomienie- czy mailowe, czy sms. Znaczna część modeli smartwatch pozwala krótko odpisać na przesłaną wiadomość, a nawet odebrać połączenie,

– poza podstawami wymienionymi powyżej zegarek pokazuje spalone w trakcie dnia kalorie, a nawet pozwala za pomocą jednego kliknięcia dodawać wypite szklanki wody pozwalając kontrolować nawodnienie organizmu. Te zaawansowane modele samodzielnie wykrywają wykonany trening (np. spacer), czy pozwalają po uprzednim skonfigurowaniu zapłacić kartą za pomocą zegarka. Ciągła kontrola pulsu pozwala także na ocenę stresu oraz jakości snu, z podziałem na ten płytki i głęboki. Dzięki technologii za pośrednictwem zegarka można słuchać muzyki.

Czy warto kupić smartwatch?

Tak, jeśli od zegarka oczekujecie odrobinę więcej niż sprawdzanie aktualnego czasu. Najbardziej przydatne funkcje to nie tylko te związane z uprawianiem sportu, ale także spontanicznej aktywności fizycznej- ilości kroków, czy pokonywanych pięter. Możliwość połączenia z telefonem to bardzo przydatna opcja, gdy nie chcecie, bądź nie możecie mieć go przy sobie. Nie ukrywam natomiast, że smartwatch to ogrom funkcji i możliwości. Czy dodatkowe „gadżety” są przydatne? To już oceńcie sami, dla mnie to jedna z lepszych inwestycji, jakie sprawiłam sobie w ostatnim czasie. Pamiętajcie- modeli smartwatch jest bardzo wiele. Jeśli nie jesteście przekonani- możecie wybrać tańszy model i sprawdzić, czy to jest rozwiązanie dla Was.

Zagłosowało: 0 średnia: 0