Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości przy sprzedaży mieszkania?

Biuro nieruchomości, Zawieranie transakcji
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży domu lub mieszkania, powinieneś zadać sobie pytanie: „Czy biuro nieruchomości będzie mogło wesprzeć mnie w procesie sprzedaży?” Prawda jest taka, że wielu sprzedawców nieruchomości decyduje się na współpracę z biurem nieruchomości i zapłacenie prowizji, którą uiszcza się w przypadku pomyślnej sprzedaży. Ale jakie usługi właściwie otrzymuje się w zamian za tę prowizję?

Biuro nieruchomości jako niezbędne wsparcie w procesie sprzedaży

Biuro nieruchomości może pośredniczyć w procesie sprzedaży nieruchomości, a żeby proces ten przebiegł szybko i sprawnie – zatrudnia wykwalifikowanych agentów. Agenci nieruchomości są uprawnieni do reprezentowania kupujących lub sprzedających domy i mieszkania w transakcjach dotyczących nieruchomości. Biuro nieruchomości może także wesprzeć sprzedającego w następujących obszarach:

  • przygotowanie nieruchomości do sprzedaży (przygotować atrakcyjny opis oraz wykonać profesjonalne, nowoczesne zdjęcia wnętrz),
  • zorganizowanie dni otwartych i zareklamowanie nieruchomości oglądającym,
  • wynegocjowanie korzystnych warunków i cen,
  • promowanie oferty sprzedaży za pośrednictwem usługi wielokrotnego wystawiania i odnawiania oferty,
  • zaoferowanie unikalnego wglądu w rynek, aby pomóc w ustalaniu odpowiedniego poziomu cen,
  • pomoc w wypełnieniu wymaganych dokumentów,
  • uniknięcie sprzedaży emocjonalnej – biuro nieruchomości sprawi, że będziesz o jeden krok dalej – mniej prawdopodobne będzie popełnienie błędów, takich jak zaniżenie ceny domu czy przyjęcie niekorzystnej oferty z powodu zbliżającego się terminu sprzedaży.

Biuro nieruchomości zaprezentuje Twoją nieruchomość na odpowiednich warunkach. 

Może to oznaczać podpisanie umowy z agentem określającej procentową kwotę, jaką jako sprzedawca zapłacisz agentowi. Umowa powinna zawierać informację, że agent działa tylko w imieniu kupującego. Może również stanowić, że jako agent kupującego, pośrednik w obrocie nieruchomościami ma obowiązek ujawnić klientowi wszystkie informacje, które sprzedawca mu dostarcza, takie jak potrzeba sprzedaży w określonym terminie, zadłużenia lub obciążenia nieruchomości. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą cenę i upewnić się, że nie przegapisz żadnych kluczowych etapów procesu (lub nie zaryzykujesz ewentualnego procesu sądowego) lepiej skorzystać z usług biura nieruchomości, niż podjąć się samodzielnej sprzedaży.

Coraz częściej nieruchomości sprzedawane są bez pełnych usług, jakie oferuje biuro nieruchomości. Internet dał kupującym i sprzedającym dostęp do informacji potrzebnych im do samodzielnego przeprowadzenia całości lub części procesu transakcji na rynku. Z tego powodu biura nieruchomości zaczęły wychodzić naprzeciw potrzebom rynku i rozdzielać swoje usługi, aby umożliwić sprzedawcom płacenie tylko za to, czego potrzebują ich klienci.

Zagłosowało: 0 średnia: 0