Najem czy zakup wózka widłowego w Bydgoszczy?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Wózki widłowe to praktyczne urządzenia, które usprawniają pracę sklepów, magazynów, firm produkcyjnych i wielu innych przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Służą głównie do transportu towarów i mogą działać zarówno w zamkniętych halach, jak i na otwartej przestrzeni. Bez względu na to, czy posiada się małą, czy dużą firmę, pojawia się pytanie, co będzie korzystniejsze: zakup czy wynajem wózka widłowego w Bydgoszczy?

Kiedy warto kupić wózek widłowy?

Zakup wózka widłowego okaże się opłacalny w przypadku, kiedy posiada się duży zasób pieniędzy, a maszyna będzie wykorzystywana do pracy każdego dnia. W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się takie rozwiązanie?

  • transport towarów o dużej masie (w wielkopowierzchniowych magazynach lub halach produkcyjnych)
  • spedycja
  • prace budowlane
  • praca w sortowniach i ładowniach
  • praca w sklepach o dużej powierzchni

Ile kosztuje wózek widłowy?

Zakup wózka widłowego w Bydgoszczy to niemała inwestycja. Cena nowej maszyny o dobrej jakości może wahać w okolicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tańszą opcją jest wybór używanego wózka widłowego. Często nie odbiegają one jakością od urządzeń nowych i mogą posiadać jeszcze gwarancję producenta. Koszt używanej maszyny zależy od roku produkcji i stopnia eksploatacji.

Wynajem wózka widłowego w Bydgoszczy

Alternatywną opcją dla zakupu jest wynajem wózka widłowego. Jest to szczególnie korzystne dla firm, które nie potrzebują takiego sprzętu na co dzień. Dodatkowym atutem są też zdecydowanie niższe koszta. Kiedy wynajem będzie najbardziej opłacalny?

  • kiedy wózek potrzebny jest tylko do prac sezonowych
  • w przypadku awarii regularnie używanej maszyny i potrzeby tymczasowego zastępstwa
  • kiedy przedsiębiorca chce zaoszczędzić na regularnym serwisowaniu wózka
  • firma nie posiada wolnych funduszy na zakup wózka widłowego
  • firma nie zatrudnia osób z odpowiednimi kwalifikacjami do obsługi wózków widłowych (możliwość wypożyczenia maszyny wraz z operatorem)

Wynajem długo- i krótkoterminowy 

Wynajem długoterminowy wózków widłowych w Bydgoszczy opłaca się szczególnie na halach magazynowych, w fabrykach i innych firmach, gdzie wózek potrzebny jest na okres nie krótszy niż miesiąc. W takim wypadku można zakupić miesięczny, albo stały abonament. Natomiast na wynajem krótkoterminowy decydują się głównie zarządcy firm, których działalność opiera się na sezonowości, np. działających w przetwórstwie owoców i warzyw. Jednak jest to również idealne rozwiązanie w przypadku jednorazowej potrzeby skorzystania z wózka widłowego, np. na czas organizacji eventu. Wózki widłowe w Bydgoszczy można wynająć nawet na jeden dzień!

Zagłosowało: 0 średnia: 0