Spray do włosów – stylizacja bez obciążania

Spray do włosów
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Niemal każda kobieta boryka się od czasu do czasu z niesforną fryzurą. Włosy nie chcą się układać szczególnie rano, gdy puszą się po przeczesaniu szczotką oraz po długim dniu, gdy były narażone na działanie wielu czynników. W takim przypadku może przyjść z pomocą spray do włosów. Produkt występuje w różnych wariantach, w zależności od tego, jakiego wsparcia potrzebuje fryzura w danym momencie. Co warto wiedzieć o tym kosmetyku?

Dlaczego warto używać sprayu do włosów?

Spraye do włosów nie wpływają negatywnie na kondycję kosmyków i nie obciążają ich. Pomimo lekkiej formuły są równie skuteczne co cięższe produkty w kremie. Nietrudno je także zaaplikować – włosy należy pochylić w dół i spryskać niewielką ilością kosmetyku z odległości około 30 cm. Dzięki temu można uniknąć oblepienia ich. Kobiety narzekające na cienkie i przyklapnięte włosy często sięgają po żele i kremowe produkty, które są im dedykowane, a w rzeczywistości wpływają jeszcze gorzej na stan kosmyków. W takiej sytuacji warto sięgnąć po spray do włosów na objętość. Pozwoli on szybko unieść włosy u nasady bez efektu napuszenia. Nadaje się również do utrwalania i pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania.

Utrwalenie fryzury

W celu utrwalenia fryzury podczas większych wyjść kobiety często sięgają po trwałe lakiery do włosów. Są one jednak dosyć ciężkie, a po zmyciu kosmetyku włosy mogą nie być w najlepszym stanie. Warto sięgnąć po bezpieczniejszy odpowiednik. Spray do włosów utrwalający może mieć różne poziomy mocy tak jak lakier. Lżejszy można stosować na co dzień w celu ujarzmienia pojedynczych napuszonych kosmyków, natomiast mocniejszy produkt zapewni starannie upiętej fryzurze nieskazitelny wygląd przez całą noc podczas wielkich wydarzeń. Dzięki sprayom można uniknąć sztywnych, sklejonych pasm. Wszystko dzięki ich lekkiej, niewidoczne formule. Na ogół można je stosować zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Nie pozostawiają także białego nalotu, często spotykanego po użyciu lakierów.

Ochrona przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury na włosy

Panie używające często lokówki lub prostownicy powinny zaopatrzyć się w termoochronny spray do włosów. Wysoka temperatura niekorzystnie oddziałuje na pozbawione ochrony włosy – wysusza je i jest czynnikiem powodującym łamanie się końcówek. Specjalny spray umożliwia prostownicy gładkie sunięcie po pasmach włosów, które są zabezpieczone przed spaleniem. Takie produkty często zawierają olejki odżywiające i zamykające łuski. Warto je stosować także latem, ponieważ stanowią barierę przed promieniowaniem UV i zapobiegają utracie koloru w przypadku włosów farbowanych.

Podsumowanie

Spraye do włosów stanowią alternatywę dla wielu innych, obciążających kosmetyków. W zależności od potrzeb należy wybrać odpowiedni wariant produktu. Używając sprayu, nie trzeba się obawiać, że wpłynie on negatywnie na kondycję włosów. Osoby z wrażliwą skórą głowy powinny poszukiwać kosmetyków, które nie zawierają w składzie alkoholu.

Zagłosowało: 0 średnia: 0