Trendy w branży motoryzacyjnej – najchętniej wybierane auta osobowe w 2021

trendy motoryzacyjne
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Czas pandemii jeszcze na dobre nie ustał i trwa. Przemysł jednak ruszył i na szczęście rynek motoryzacyjny także odżywa. Ludzie coraz częściej sięgają po zakup auta nowego lub używanego. W obecnym czasie zainteresowanie samochodami jest większe niż przed rokiem. Kupowane cztery kółka różnią się wielkością, klasą lub rodzajem inwestycji.

Indywidualni nabywcy

Ich udział w rynku to zaledwie 26,2% ogólnej sprzedaży nowych aut. Numerem jeden jest Toyota oraz jej modele Yaris i Corolla. Odznaczają się one nowoczesną stylistyką, która podoba się większości użytkowników. Ich styl zrywa z poprzednimi generacjami. Na drugim miejscu jest Kia z modelem Sportage. To duży SUV, który doceniają rodziny z dziećmi. Trzecia jest Skoda z seriami Octavia i Fabia. Te auta zawsze są doceniane w naszym kraju.

Auto na firmę

Duży wzrost odnotowano z kupnem nowych aut na firmę. To aż praktycznie 74% ogólnej sprzedaży samochodów w 2021 roku. To najlepiej rozwijający się dział. Polacy dzięki licznym dotacjom i pomocom kredytowym chętnie inwestują w środki trwałe w postaci samochodów do własnych przedsiębiorstw. To świetnie wydane pieniądze. Pojazdy zawsze dobrze amortyzują się w każdej firmie. W tym zestawieniu najchętniej kupowana jest Toyota Corolla oraz Crossovery i SUV-y.

Samochody używane

Kupujący najczęściej poszukują małych modeli do 30 tys. zł. W tej dziedzinie króluje Ford Fiesta z silnikiem benzynowym 1.25. Oprócz tego auta ludzie szukają popularnych kompaktów takich jak Opel Astra czy Volkswagen Golf. Modele klasy średniej także wzbudzają zainteresowanie. Audi A4 i Opel Insignia królują w tym segmencie.

Klasa premium

W tej klasie prym wiedzie szwedzka marka Volvo z modelem XC60. Ta nowa wersja SUV-a urzeka elegancją i luksusem. Drugie miejsce zajmuje BMW serii 3. Popularna trójka zawsze ma dobrą sprzedaż na naszym rynku. Trzecia lokata należy także do koncernu Volvo i mniejszego modelu XC40. To kompaktowy SUV stworzony z myślą auta miejskiego nadającego się także na bezdroża.

Europa

W Europie przoduje Volkswagen Golf. Na drugiej lokacie jest Toyota Yaris. Widać tu, że Toyota jest równie chętnie kupowana za granicą. To rosnący trend. Kolejne miejsce należy do Peugeota 208. Europejczycy lubią ten model, zwłaszcza Francuzi. To ich rodzima marka. W Polsce to auto nie cieszy się takim uznaniem.

Zagłosowało: 0 średnia: 0