Trening personalny na siłowni – jak wygląda, czego możesz się spodziewać?

Trening personalny początek z kettle
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Trening personalny stanowi coraz bardziej popularną formę aktywności fizycznej. Z tą różnicą, że w przypadku takiego treningu, prowadzony jest on pod okiem doświadczonego trenera. Jak wygląda taki trening i jakich efektów można po nim oczekiwać? Jakie są korzyści wybrania treningu personalnego? Siłownie w Polsce otwierają się na nowo, dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu swojej sylwetki na wakacje. Kwestie te zostaną omówione w niniejszym artykule.

Trening personalny – jak wygląda?

Trudno jest jednoznacznie określić, jak wygląda trening personalny, ponieważ wiele uzależnione jest od samego trenera i jego podopiecznego. Podkreślić warto, iż jednak większość omawianych treningów odbywa się zgodnie z zasadami standardowego treningu. Oznacza to, że uwzględniać będzie trzy fazy treningu: rozgrzewkę, właściwą fazę treningu, a także wyciszenie organizmu po odbytym wysiłku. Oprócz tego plan treningu jest wcześniej dokładnie ustalony i omówiony. Dla osoby ćwiczącej wszystko powinno być jasne i klarowne, zadaniem treningu personalnego jest pełne zaspokojenie jej oczekiwań. Dlatego osoba, która decyduje się na trening personalny, zawsze może konsultować się ze swoim trenerem, wyrażać swoje sugestie i otrzymywać cenne wskazówki. Trener personalny powinien czuwać nad nią, a wszystkie ćwiczenia powinny być połączone z konkretnym celem, do jakiego dąży osoba ćwicząca.

Trening personalny na siłowni – założenia treningu

Przed podjęciem decyzji o wybraniu treningu personalnego na siłowni, warto rozważyć własne oczekiwania co do swojej sylwetki i kondycji. Dobrym rozwiązaniem jest ustalenie konkretnych celów, jakie mają zostać osiągnięte. Ułatwi to znacznie obranie dalszego planu treningowego z trenerem personalnym. W końcu ideą takiej aktywności fizycznej jest całkowite dostosowanie jej do swoich potrzeb i oczekiwań. Trening personalny ma być w pełni dostosowany do osoby, która go wybiera. Skupia się, tylko na jednej osobie, pomaga jej ułożyć plan treningowy, omawia z nią cele i drogę do nich.

Trening personalny na siłowni – zalety

Warto wspomnieć także o zaletach treningu personalnego. Siłownia to miejsce, w którym można ćwiczyć przy pomocy dostępnych tam sprzętów, przy okazji wspierając swoją kondycję i rzeźbiąc sylwetkę. Jako jedną z głównych zalet, należy wskazać właśnie tą – osiągnięcie upragnionej sylwetki, wzmocnienie kondycji i poprawa samopoczucia. Trening personalny pomaga dbać o dobre zdrowie, które wzmacniane jest regularną aktywnością fizyczną. Ale dlaczego trening personalny? Warto go rozważyć, kiedy brak nam wiedzy odnośnie treningu i ćwiczeń, a także po to, by mieć przy sobie osobę doświadczoną, która posiada specjalistyczną wiedzę. Trener personalny jest osobą, która uczy, wspiera i doradza. Takie ćwiczenia prowadzone są więc w sposób kontrolowany, a osoba ćwicząca ma pewność, że wykonuje prawidłowe ćwiczenia na dane partie ciała. Oczywiście, można liczyć również na wsparcie w zakresie diety i produktów, jakie warto wybierać, a których unikać. Otwarcie siłowni to świetna okazja na to, by wybrać się na siłownię i rozważyć opcję treningu personalnego. 

Zagłosowało: 0 średnia: 0