Doradcy kredytowi – dlaczego warto skorzystać z ich pomocy?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Kredyty i pożyczki są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, które pomaga zrealizować cel klientowi indywidualnego lub rozwinąć firmę przedsiębiorcy. Znalezienie intratnej oferty kredytowej nie jest łatwym zadaniem, ze względu na zróżnicowane propozycje banków, obecnych na rynku. Aby uniknąć podpisania niekorzystnej umowy, warto umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który pomoże znaleźć właściwe rozwiązanie dla pożyczkobiorcy. Dlaczego warto korzystać z ich pomocy?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą, która oferuje usługi, w celu znalezienia najkorzystniejszej oferty kredytowej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i zdolności kredytowej. Może nim zostać osoba, która posiada szeroką wiedzę w zakresie finansów oraz doskonale operuje w znajomości ofert bankowych. Doradcy pomagają w podpisaniu najkorzystniejszej dla pożyczkobiorcy umowy, która obejmuje:

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty hipoteczne, 
  • kredyty na rozwinięcie przedsiębiorstwa.

Analityczna wiedza doradców kredytowych pomaga uniknąć pojawienia się problemów finansowych po wzięciu kredytu, które mogą wynikać ze zbyt wysokiej raty, której pożyczkobiorca nie jest w stanie spłacić. 

Jakie usługi oferują doradcy kredytowi?

Doradca finansowy jest osobą odpowiednio wykształconą, a także cechuje się szeroką wiedzą w zakresie oferowanych przez banki kredytów. Umawiając się na wizytę z doradcą finansowym, klient posiada możliwość skorzystania z różnego rodzaju pomocy. Do zadań doradcy należy:

  1. Przedstawienie wszystkich dostępnych ofert kredytowych banków,
  2. Pomoc w ich zweryfikowaniu pod względem doboru najkorzystniejszej oferty,
  3. Całkowita pomoc w kompletowaniu dokumentów niezbędnych do podpisania umowy,
  4. Pomoc w wypełnianiu wniosków do instytucji bankowej.

Zalety korzystania z pomocy doradcy kredytowego

Warto wiedzieć, że praca doradcy kredytowego jest obiektywna, a jego usługi nie są powiązane umową z instytucjami bankowymi. Korzystanie z jego usług przynosi wiele korzyści dla pożyczkobiorcy. Zaletą korzystania z biura doradczego są:

  • oszczędność czasu – specjalista w dziedzinie doradzania w sprawie kredytów operuje znajomością ofert różnych baków, które istnieją na rynku. Dodatkowo, podczas spotkania posiada możliwość sprawdzenia zdolności kredytowej klienta,
  • dokładne poznanie oferty – doradca posiada odpowiednią wiedzę, która pozwala na dokładne wytłumaczenie warunków umowy laikowi, co umożliwia odkrycie nawet ukrytych kosztów pożyczki,
  • uniknięcie stresu – podpisanie umowy kredytowej, zwłaszcza na wysokie sumy, związane jest z koniecznością zgromadzenia różnych dokumentów i wypisaniem wniosków. Doradca kredytowy udziela pomocy w ich przygotowaniu i złożeniu w odpowiednim terminie.

Korzystanie z usług doradcy kredytowego posiada wiele zalet. Ważne jednak jest znalezienie odpowiedniej osoby, która cieszy się dobrą opinią wśród pożyczkobiorców. Warto szukać doradcy, który posiada także odpowiednie doświadczenie, co pozwoli na podpisanie najkorzystniejszej umowy kredytowej.

Zagłosowało: 0 średnia: 0