Magazyn – zakup czy wynajem w Bydgoszczy?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Każda firma potrzebująca magazynu staje przed kwestią wynajmu lub zakupu lokalu. To naprawdę ważne pytanie – zła decyzja może doprowadzić do dużych strat finansowych. Aby zrozumieć, czy warto zainwestować w zakup magazynu, czy lepiej wynająć pomieszczenie, trzeba szczegółowo zrozumieć całe zagadnienie.

Korzyści z zakupu 

Najważniejszą korzyścią zakupu jest sam fakt posiadania własnego magazynu. Będziesz mógł w nim dokonać przebudowy i nie będziesz musiał jej koordynować z właścicielami magazynu, jak ma to miejsce w przypadku najmu.

Będziesz mógł także podnająć swój magazyn. Oczywiście kupujesz go na własny użytek, ale jeśli będziesz musiał zrezygnować z lokalu lub przenieść magazyn w inne miejsce, dochód z wynajmu zwiększy budżet Twojej firmy. Zakup lokalu może być początkowo wymagającym sporo nakładów finansowych wyzwaniem, ale wtedy nie będziesz musiał myśleć o wynajmie.

Korzyści z wynajmu

Wynajem magazynu uczy elastyczności

Pierwszą korzyścią jest nauka. Tak, nawet w biznesie nauka poprzez doświadczenia jest ważnym elementem rozwoju twojej firmy. Wynajmowane magazyny w Bydgoszczy mogą nauczyć Cię radzenia z niestabilnością. Nie posiadasz własnego lokalu, ale dzięki temu wynajęcie nowego magazynu jest dużo łatwiejsze i szybsze niż sprzedaż lub zakup nowego obiektu. Dzięki temu firma jest bardziej elastyczna i dostosowuje się do sytuacji panującej na rynku.

Ceny magazynów są zmienne

Ponadto ceny nieruchomości komercyjnych są zmienne i mogą spaść. Decydując się na sprzedaż magazynu w trakcie jego posiadania, możesz ponieść straty w momencie obniżki na rynku.

Zakup magazynu to także droga inwestycja. Wynajmowane magazyny w Bydgoszczy to dobre rozwiązanie dla nowych firm, których zyski są wciąż niskie. Zamiast zaciskać pasa i ciąć inne wydatki na zakup, lepiej jest wynająć już zmodernizowany obiekt. 

Wynajem magazynu to także oszczędność

Kolejnym elementem cechującym wynajem magazynu jest to, że nie jest Twój. Co to oznacza dla Twojej firmy? To, że nie do Ciebie należy wykonywanie w nim regularnych prac konserwacyjnych i napraw. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wynajmować lokal na kilka lat. Naprawy magazynowe są kosztowne – konieczna może być wymiana gaśnic, monitoringu lub alarmów antywłamaniowych. W przypadku najmu zajmie się tym właściciel.

Wynajmowane magazyny w Bydgoszczy dają wiele możliwości

Wynajem magazynu to doskonały wybór dla małych rozwijających się firm, które nie są gotowe do podejmowania ryzyka, czy dokonywania dużych inwestycji gotówkowych. Wynajem to także solidna opcja dla firm, które rozwijając się, potrzebują otwarcia nowych oddziałów.

Kupno powierzchni magazynowej na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo opłacalną inwestycją, ale w rzeczywistości można ponieść ogromne straty przy odsprzedaży. Ponadto kupowanie sprawia, że Twoja firma jest mniej elastyczna – magazyn nie jest łatwym i tanim obiektem do sprzedania lub kupna.

Zagłosowało: 0 średnia: 0