Elegancki ubiór dla mężczyzny – co modne w 2021 r.?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Chociaż  wydawać by się mogło, że moda męska zmienia się nie tylko z roku na rok, ale też z sezonu na sezon, to pewne jej elementy pozostają niezmienne. Warto podkreślić, że zarówno moda damska jak i męska są cykliczne i część trendów wraca niczym bumerang co kilka lub kilkanaście lat. W czasach obecnych w zasadzie dopuszczalne jest nie tyko noszenie ubrań o różnej stylistyce, ale także dostrzegalne jest częste mieszanie styli, co skutkuje uzyskaniem nowych połączeń wzorów i fasonów. Jednak jeśli mężczyzna chce ubrać się elegancko, to w tej materii zmiany nie są już aż tak dynamiczne. Nie znaczy to jednak, że nie ma ich wcale. 

Klasyczna moda męska

Pomimo skojarzeń ze sposobem ubierania się poprzednich pokoleń – ojców, dziadków, czy pradziadków współczesnych mężczyzn, to wbrew pozorom ogólne zasady nie uległy zmianom. Elementy ubioru męskiego, który znamy aktualnie kształtowały się w zasadzie na przełomie XIX i XX wieku. Duży wpływ na ten proces miała moda angielska. To stąd właśnie wzięły się dobrze nam znane smokingi, spodnie chino, fraki, marynarki, jeansy, sztyblety, jak również koszulki polo. Dlatego można powiedzieć, że współcześni mężczyźni używają dokładnie tych samych elementów garderoby, co ich przodkowie chociażby z okresu międzywojennego. 

Dodatki w męskiej stylizacji

Mężczyźni, którzy nie chcą eksperymentować z jaskrawymi kolorami, czy mocnymi, rzucającymi się w oczy wzorami poszczególnych elementów garderoby nie muszą męczyć się w ubraniach, w których czują się mało atrakcyjnie. Nie każdy stylowy i modny mężczyzna musi nosić wielokolorowe marynarki, czy wzorzyste koszule. Wielu panów preferuje mieć elegancki garnitur, czy koszule w typie basic – klasyczny krój w połączeniu z neutralnym kolorem. To nie znaczy jednak, że ich stylizacja musi być nudna. Można podrasować ją oryginalnymi dodatkami. Mogą to być muszki męskie materiałowe z ciekawym motywem, czy spinki do koszuli z grawerem lub nietypowym wzorem.

Muszka męska materiałowa – powrót w wielkim stylu

Przez wiele lat muszka męska kojarzona była z doniosłymi uroczystościami i wielkimi okazjami, jak na przykład ślub. Aktualnie muszki są noszone nie tylko przy bardzo oficjalnych okazjach, ale także stanowią alternatywę dla krawata przy mniejszych okazjach. Warto zaznaczyć, że niektórzy panowie wybierają materiałową muszkę jako dodatek również do codziennych stylizacji. Wynika to z tego, że muszka o wyrazistym kolorze lub deseniu doskonale komponuje się z kolorowymi koszulami, a nawet swetrami. Jest to równie odważne i kontrowersyjne, co efektowne połączenie. Niewątpliwie przyciąga wzrok. 

Moda męska 2021

Spinki do koszuli – mały element o dużym charakterze

Spinki do koszuli, czy krawata również były kojarzone z bardzo oficjalnymi okazjami, podczas których trzeba było wykazać się oficjalnym i eleganckim ubiorem w nienagannym stylu. Spinki w dalszym ciągu używane są przy większych okazjach, jednak dostępny jest zdecydowanie szerszy wybór. Nadal muszą pasować do reszty ubioru i dodatków (również zegarka i bransolety), aczkolwiek dopasować je można także do swoich osobistych upodobań. Coraz większą popularność zyskują tematyczne spinki do koszuli związane z hobby noszącego, jego wykonywanym zawodem, czy ulubionym filmem. Warto jednak pamiętać, że kolorowe spinki pasują raczej do mniej oficjalnych okazji. 

Elegancki ubiór mężczyzny – aktualne trendy

Dodatki nadal doskonale czują się w bieżących trendach. Klasyczne eleganckie elementy ubioru są ponadczasowe i tylko od dodatków zależy, jak finalnie będzie wyglądać stylizacja. W modzie w dalszym ciągu obserwować będziemy niekonwencjonalne połączenia klasycznych krojów z mocnymi dodatkami. W modzie szczególnie ślubnej na dobre zadomowiły się tematyczne szpilki do koszul, które również w tak wyjątkowym i ważnym dniu będą symbolem ważnych tematów dla Pana Młodego oraz jego bliskich. W przypadku muszek nadal pozostanie cała ich paleta – od stonowanych, klasycznych kolorów, poprzez delikatne desenie aż do ekstrawaganckich połączeń kolorów i wzorów. 

Zagłosowało: 2 średnia: 4.5