Kompletowanie wyprawki – materace dziecięce dobrej jakości

Materac niemowlęcy
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Kompletowanie wyprawki to dla każdego przyszłego rodzica niemałe wyzwanie. Wśród najważniejszych elementów wyposażenia pokoju malucha, znajduje się materac do dziecięcego łóżeczka. Powinien zapewniać on maluchowi komfort i być wytrzymały. Na jakie materace dziecięce warto zwrócić uwagę, kompletując dziecięcą wyprawkę? W kolejnych akapitach znajdziesz kilka najważniejszych informacji na ten temat.

Nowy czy używany?

Każdy rodzic, który rozpoczął kompletowanie wyprawki wie, że zakupienie wszystkich potrzebnych akcesoriów to niemały wydatek. Nic więc dziwnego, że pojawia się chęć ograniczenia kosztów. Pamiętaj jednak, że materac dla noworodka powinien być nowy. Jest to ważne nie tylko ze względu na kwestie związane z higieną, ale także dla zdrowia i komfortu dziecka. Materac po latach użytkowania zniekształca się, a więc nie gwarantuje już zdrowego i komfortowego snu. Używanie materaca z drugiej ręki może prowadzić do wad postawy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie więc nowy materac do łóżeczka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Materace dziecięce to bardzo szeroka kategoria. Rodzic musi wybrać odpowiednią twardość i materiał, co jest ważne dla bezpieczeństwa i komfortu dziecka. Warto pamiętać, że kręgosłup noworodka jest giętki, a więc najlepiej sprawdzi się twardy materac. Rodzice często decydują się na materace dziecięce kokosowe, jest to dobry wybór. Taki produkt zadba o kręgosłup dziecka, może również uchronić pociechę przed SIDS, czyli syndromem nagłej śmierci łóżeczkowej. Twardy materac uniemożliwia dziecku zapadnięcie się podczas snu, a więc minimalizuje możliwość sytuacji odcięcia tlenu.

Materace kokosowe sprawdzają się idealnie dla alergików, a dodatkowo nietrudno utrzymać je w odpowiedniej czystości. Podobnie właściwości mają także materace lateksowe. Tego rodzaju produkty warto wybrać dla komfortowego i zdrowego snu noworodka.

Materac do łóżeczka – postaw na wysoką jakość

Wysokiej jakości materac do łóżeczka zapewni dziecku wszystko to, czego potrzebuje podczas snu. Pamiętaj, że noworodek może przespać nawet 20 godzin na dobę, a więc warunki snu są bardzo ważne. Materace dziecięce dobrej jakości znajdziesz w ofercie zaufanej marki, która posiada atestowane produkty z certyfikatem. Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka oznacza, że materac jest bezpieczny i zapewni dziecku odpowiednie warunki podczas snu. Przed zakupem materaca upewnij się, czy posiada on atest i certyfikat. 

Przed zakupem materaca warto zapoznać się z opiniami innych rodziców. Pomocne okażą się grupy tematyczne na portalu społecznościowym, warto również skorzystać z rankingów dostępnych na blogach tematycznych. Jeśli nie masz doświadczenia w kompletowaniu dziecięcej wyprawki, opinie innych rodziców na pewno okażą się bardzo pomocne.

Wysoka jakość jest ważna, znaczenie ma także rozmiar materaca. Do wzrostu dziecka należy dodać 20 cm i wówczas otrzymasz idealny rozmiar materaca. Zasada ta jest powszechnie stosowana, dzięki niej można zapewnić dziecku komfortowy sen.

Zagłosowało: 0 średnia: 0