Rusztowania elewacyjne – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rusztowanie elewacyjne
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Dobre rusztowanie elewacyjne to takie, które zapewnia wygodną i bezpieczną pracę. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ważne porady i przydatne wskazówki znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Sprawdź dokumentację przed zakupem

Dobrej jakości rusztowania elewacyjne zapewniają bezpieczeństwo podczas prac. Trzeba o tym pamiętać, jest to bowiem bardzo ważne. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z konkretnej oferty, warto sprawdzić dokumentację. To właśnie tam można znaleźć potwierdzenie wysokiej jakości i odpowiedniego wykonania. Deklaracja zgodności z normami, atesty i certyfikaty to podstawa. W dokumentacji dostępne są także inne ważne informacje. Mowa tutaj o parametrach dotyczących wysokości, czy obciążenia. Sprawdzając dokumentację, można sprawnie znaleźć rusztowanie, które zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa podczas prac oraz spełni najważniejsze oczekiwania.

Wybierz odpowiedni rodzaj rusztowania

W ofercie można znaleźć różne rusztowania elewacyjne. Tak na przykład rusztowania ramowe składają się z połączonych ram, które są wykonywane z prefabrykantów. Takie rusztowanie nietrudno zamontować oraz zdemontować, co jest bardzo dużą zaletą. Warto także wspomnieć, że ten wybór sprawdzi się dobrze wówczas, gdy trzeba zmienić szerokość pomostów.

Rusztowanie elewacyjne modułowe składa się z poprzecznic oraz stojaków, pomiędzy którymi wprowadza się moduł do przyłączania innych części. Ten rodzaj sprawdzi się bardzo dobrze, gdy potrzebna jest nieco bardziej skomplikowana konstrukcja. Ogromną zaletą rusztowania modułowego jest możliwość dostosowania konstrukcji do swoich potrzeb, a także prosty montaż.

Aluminiowe rusztowanie jezdne także ma wiele zalet. Ma budowę wieżową, składa się ze stężeń poziomych oraz ukośnych. Takie rusztowanie jest wyposażone także w podesty z barierkami. Rusztowanie ruchome sprawdzi się bardzo dobrze, gdy konieczna jest częsta zmiana położenia. Dużą zaletą tego rodzaju rusztowania jest nietrudny i szybki montaż. W przypadku tego rusztowania trzeba pamiętać o użyciu hamulców blokujących położenie.

Warto wspomnieć także o rusztowaniach rurowo – złączkowych. Są one bardzo uniwersalne, sprawdzają się dobrze w przypadku wielu różnych prac. Rusztowanie rurowo – złączkowe nie są jednak najpopularniejsze, ze względu na to, że montowanie wymaga dużo pracy i jest czasochłonne.

Zwróć uwagę na sposób montażu i demontażu

Dostępne są rusztowania elewacyjne wyposażone w różne systemy. Niektóre z nich są prostsze, a inne nieco trudniejsze w obsłudze. W przypadku samodzielnej obsługi rusztowania trzeba zwrócić uwagę na tę ważną kwestię. Pamiętaj także, aby przestrzegać wskazówek i porad zawartych w instrukcji montażu i demontażu. Bardzo wygodnym i korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy, która nie tylko tworzy projekt rusztowania, ale także oferuje usługę jego montażu przez doświadczoną ekipę. Można także zdecydować się na samodzielne poszukiwanie fachowców, którzy zajmą się montażem lub demontażem konstrukcji.

Zagłosowało: 0 średnia: 0