Artykuły biurowe – w co zaopatrzyć biuro?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Biuro, jak każde miejsce pracy, wymaga odpowiedniego zaopatrzenia. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie akcesoria będą potrzebne w kontekście danych obowiązków. Zwykle weryfikuje to doświadczenie – o ile pracownicy nie nadużywają budżetu pracodawcy, na bieżąco klaruje się rzeczywista intensywność zużycia materiałów. Artykuły biurowe nie należą do najdroższych, jednak – wbrew pozorom – drukowanie, opracowywanie i składowanie dokumentów wymaga pewnych inwestycji. 

Artykuły papierowe, akcesoria, przybory

Podstawowe artykuły, które zużywają się w każdym biurze, to papier do drukarkikarteczki samoprzylepne i akcesoria do pisania. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto stale kontrolować stan papieru – jego nie może zabraknąć. Konieczność wydrukowania umowy lub skopiowania dokumentów jest czasami nagląca. Również długopisy zawsze powinny być w zapasie – ich nigdy nie jest za wiele. Gubienie, zabieranie ze sobą do innego gabinetu lub bezwiedne przygarnianie przez klienta – to standard. Wielu pracowników uwielbia używać małych karteczek, dzięki którym pamiętają o ważnych sprawach lub oznaczają istotne informacje. Podobną rolę pełnią zakreślacze i kolorowe flamastry. Są funkcjonalne i uprzyjemniają pracę. Pomagają nie zgubić się w gąszczu szczegółowych informacji.

W wielu biurach przydatne będą dziurkacze i zszywacze, wraz z zestawami zszywekSpinaczeteczki i koszulki foliowe porządkują dokumenty. Warto rozważyć zakup produktów kojarzących się ze szkołą: linijekołówkówgumek do mazaniatemperówek i korektorówTaśma klejąca i klej również powinny być w zanadrzu.

Jeśli firma jest bardziej kreatywna i stawia na szersze rozwiązania, wykorzysta również brystole i kredki. Kolorowe kartki mogą posłużyć do stworzenia np. przekładek w segregatorach. Do korespondencji mogą być również używane kolorowe lub sygnowane koperty, które czynią firmę rozpoznawalną i wspierają pozytywną relację z klientem.

Urządzenia biurowe

Skoro mowa o drukowaniu, w biurze powinien być sprzęt oraz tusze i tonery kompatybilne z urządzeniem. Najlepszym sprzętem będzie wielofunkcyjna drukarka z opcją skanowania i kopiowania – to się zawsze przyda. Przy większych potrzebach warto zainwestować w droższe urządzenia, które nie przegrzeją się podczas intensywnej pracy i zapewnią wysoką jakość druku.

Praca z komputerem wymaga też zaopatrzenia w myszki (najlepiej bezprzewodowe), nośniki danych (pendrive, płyta CD) oraz, w zależności od potrzeb, słuchawkigłośniki i różnego rodzaju kable.

Przerwa na kawę

Artykuły biurowe to nie tylko przybory do pracy. Niezmiernie przydatne będzie przynajmniej podstawowe wyposażenie kuchni lub kącika do przyrządzania gorących napojów. Czajnik elektryczny i często ekspres do kawy to biurowy niezbędnik. Zestaw herbatkawa, mleczko lub śmietanki, cukier – firmy często udostępniają taki asortyment do bezpłatnego użytkowania przez pracowników. Warto też pomyśleć o wodzie do picia – w formie butelkowanej lub w ekonomicznym dystrybutorze. W okresie letnim, gdy temperatura przekracza 28 stopni, pracodawca jest wręcz zobowiązany do zapewnienia pracownikom dostępu do wody pitnej.

Zagłosowało: 1 średnia: 5