Czy warto skorzystać z diety pudełkowej?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Dieta pudełkowa- co to właściwie jest?

Dieta pudełkowa, czyli inaczej catering dietetyczny. W największym skrócie to posiłki dostarczane pod wskazany przez Was adres. Brzmi dobrze? Dodam jeszcze, że słowo dietetyczny nie znajduje się tu bez powodu. Dieta pudełkowa to możliwość wyboru ustalonej ilości, składu i podaży kalorycznej produktów, które będą nam dostarczane przez określoną ilość dni w tygodniu. Jeśli chcecie więc schudnąć, przytyć bądź w sposób kontrolowany przejść na inną dietę- catering dietetyczny to dobre rozwiązanie.

Na jakiej zasadzie działa dieta pudełkowa?

Do wyboru macie wiele firm, oferujących swoje usługi. Firmy różnią się zakresem ofert, ceną, promocjami i rodzajami diet do wyboru. Jeśli interesują  Was popularne opcje jak np. dieta klasyczna 1600 kcal lub dieta wegetariańska 2000 kcal- znajdą się one w praktycznie każdej ofercie. Diety mniej popularne – jak na przykład dieta keto, czy Hashimoto zawężają grono potencjalnych dostawców.

Gdy został już wybrany rodzaj diety i firmę z którą chcecie nawiązać współpracę – czas działać. Nie martwcie się jednak na zapas- dieta pudełkowa może być bowiem zamówiona nawet na dzień, czy tydzień. Jeśli cokolwiek Wam się nie spodoba- nie ma konieczności kontynuowania współpracy.

Przed ostatecznym zamówieniem czeka Was wypełnienie ankiety, w której precyzujecie oczekiwania. To istotny krok- tu bowiem wskazujecie produkty, których nie lubicie bądź nie możecie spożywać, a także rodzaj diety, miejsce i czas dostaw. Dostawy można realizować zarówno do domu jak i biura. Tylko od Was zależy ilość posiłków w ciągu dnia, a także decyzja czy catering chcecie otrzymywać jedynie w tygodniu, czy także w weekend.

Dla kogo jest dieta pudełkowa?

– dla zapracowanych, którzy nie mają czasu na szykowanie dobrze zbilansowanych i zróżnicowanych posiłków

– dla osób, którym zależy na dokładnej kontroli podaży kalorycznej (aby zredukować wagę, zwiększyć masę ciała lub utrzymać aktualny stan)

– dla tych, którzy nie umieją lub nie lubią gotować

– dla wszystkich, którzy chcą regularnie się odżywiać i zależy im na wygodzie

– dla osób, które potrzebują zmiany, chcą wypróbować nowego rodzaju diety

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Biznes związany z cateringiem dietetycznym to naprawdę rozwinięta gałąź biznesu. Wy jako konsumenci macie dużą możliwość wyboru- to dla mnie główna zaleta cateringu. Jeśli nie odpowiada Wam jakakolwiek firma- z łatwością możecie zamawiać w innej. Sam proces zamówienia jest intuicyjny i niesamowicie elastyczny. Nie jest to umowa na lata, ale na okres który najbardziej Wam odpowiada. Wiedząc o zabieganym tygodniu można po prostu na ten czas zadbać o zbilansowaną dietę przy pomocy zamówień cateringu dietetycznego. Poza wyborem i elastycznością nie mogę nie wspomnieć o ogromnej różnorodności posiłków. Co powiecie na koniec z jedzeniem 2 dni pod rząd tych samych produktów?

O czym należy pamiętać?

Pamiętajcie, że w zależności od wybranej opcji i lokalizacji dieta pudełkowa ma swoją cenę. Nie jest to na pewno koszt większy niż całodzienne jedzenie ‘na mieście’, jednak musicie wziąć pod uwagę również swoje finanse.

Czy warto skorzystać z diety pudełkowej?

Odpowiedź tutaj będzie jednoznaczna- warto. Warto, bo jest to proste rozwiązanie. Z diety można skorzystać na bardzo krótki czas (np. 3 dni) i przekonać się, czy dla Was, Waszego stylu życia i preferencji to będzie profit. Gotowi?

Zagłosowało: 0 średnia: 0