Popularne zabawki dla dzieci w 2021r.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Zabawki od zawsze były nieodłącznym elementem każdego dziecka. Lalki, klocki, samochodziki…można by wymieniać w nieskończoność. Każda zabawka ma w świecie dziecka swój czas, w którym jest tą ulubioną i najbardziej pożądaną przez malucha. Później przychodzi kolej następnej zabawki i następnej, i tak przez cały okres dorastania dziecka aż do momentu, w którym zabawka staje się czymś obciachowym, zostaje rzucona w kąt i zapomniana. 

Zabawki popularne kiedyś

Tak samo jak zmienia się cały świat, tak samo zmieniają się zabawki dla dzieci. Obecne wśród dzisiejszych maluchów skarby bardzo różnią się od tych, którymi bawili się ich rodzice czy dziadkowie. Większość zabawek z dawnych lat, stanowiły te wykonane z drewna. Najbardziej popularny był konik na biegunach, wyposażony w wygodne siedzisko i cztery drążki, z których dwa były przeznaczone do położenia na nich nóg, a dwa do trzymania rękami. Taki bujany konik z drewna potrafił zapewnić zabawę na długie godziny. Kolejną taką ponadczasową zabawką były lalki szyte dla małych dziewczynek przez ich mamy lub babcie. Skakanka i guma do skakania, to zabawki nie tak stare jak drewniane koniki bujane, ale jednak zostały one przez dzisiejszy świat dzieci zapomniane. Niegdyś, wiele dzieci bawiło się także szklanymi kulkami o niewielkich rozmiarach. Jedną z najpopularniejszych zabaw z kulkami było 'zgaduj-zgadula, w której ręce złota kula’. 

Jak świat zabawek wygląda dziś?

Obecnie, głównym celem zabawek jest to, aby służyły także nauce. Na sklepowych półkach znaleźć można całe mnóstwo grających zabawek dla najmłodszych. Maja one różne kształty na przykład zwierząt i guziki o różnych kolorach, kształtach czy rozmiarach. Zazwyczaj danemu guzikowi odpowiada przypisany mu dźwięk, który dziecko słyszy po naciśnięciu przycisku. Coraz więcej tego typu zabawek ma wbudowaną wersję po polsku oraz angielsku. Są także szeleszczące kolorowe książeczki, które odgłosami, jakie wydają, mają zachęcić malucha do oglądania. Dla starszych dzieci także nie trudno znaleźć grające zabawki, a także lalki Barbie z całym wyposażeniem szafy. Samochodziki, którymi obecnie bawią się chłopcy, są wykonane z dbałością o każdy szczegół tak, by w jak największym stopniu przypominać prawdziwe samochody.  

Rozwój przez zabawę

Dzisiejsze zabawki skonstruowane są w taki sposób, by miały jak największy pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Do najpopularniejszych zabawek 2021 roku, zalicza się na przykład, tak zwane, szumisie. To zabawka przeznaczona dla najmłodszych do snu. Zazwyczaj jest to miś, z wbudowanym głośniczkiem, z którego wydobywa się szum podobny do bicia serca matki. Ma to wyciszać i uspokajać dziecko kładące się do snu. Kolejną popularną zabawką są wszelkie figurki związane z bajką 'Psi patrol’, czyli absolutnym hitem 2021 roku. Zabawki sensoryczne, to kolejny przykład popularnych dzisiaj zabawek. Tego typu produkty mają na celu rozwój sensoryki dziecka i zazwyczaj są kolorowe, mają różne kształty i struktury. Puzzle i książeczki 'Pucio’ również opanowały półki w sklepach. To zabawka skierowana dla najmłodszych, wymaga skupienia oraz pobudza myślenie. Nieustannie popularnością cieszą się wciąż domki dla lalek. Jednak dzisiejsze modele tej zabawki różnią się od tych sprzed kilku lat. Dzisiaj najbardziej modne są domki lego, składające się z mnóstwa małych i dużych elementów, które można do woli łączyć. Najnowszym hitem 2021 roku jest tablica manipulacyjna. To zabawka również skierowana ku najmłodszym. Rozwija ona motorykę małą dziecka oraz rozwija zdolności poznawcze. 

Zagłosowało: 0 średnia: 0