Wózki narzędziowe – prosty sposób na podniesienie wydajności w zakładzie pracy

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

Jedną z zasad skutecznej organizacji pracy jest dbanie o własne narzędzia i odkładanie ich w jednym miejscu. To nie tylko redukuje chaos w trakcie prowadzenia aktywności zawodowej, ale pozwala także lepiej skupić się na wykonywanym zadaniu. Leżące na podłodze drogie narzędzia powodują niepotrzebne zagrożenie, a ponadto pokazują brak profesjonalizmu. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym można mieć narzędzia blisko siebie, nie rezygnując z porządku. 

Wózki narzędziowe – wygodne rozwiązanie do każdego zakładu pracy 

Jednym ze sposobów na lepszą organizację pracy w warsztacie lub zakładzie pracywózki narzędziowe. Są to metalowe skrzynki, w których można przechowywać różne typy narzędzi i materiałów do pracy manualnej. Posiadają wiele zalet i cech zwiększających produktywność: 

  • mają kilka przegródek, w których można schować narzędzia pogrupowane według kilku kategorii. To ułatwia ich późniejsze znalezienie, 
  • dzięki dużej mobilności wózków można przewozić duże ilości narzędzi daleko od warsztatu. Nie trzeba samodzielnie dźwigać ciężkich młotków, kluczy lub podnośników, 
  • blat wózka może posłużyć za miejsce robocze. Zazwyczaj jest dobrze osłonięty elastycznym tworzywem, które utrudnia ślizganie się narzędzi. 

Najważniejszą funkcją, jaką posiadają wózki narzędziowe, jest ochrona narzędzi przed wilgocią, kurzem i trudnymi warunkami atmosferycznymi. Posiadając takie urządzenie, można mieć gwarancję, że przyrządy nie będą ulegać korozji. 

Dlaczego wózki narzędziowe są niezastąpione w miejscu pracy? 

Narzędzia są używane w wielu zakładach pracy: w fabrykach, warsztatach samochodowych czy w stacjach kontroli pojazdów. Jedną z cech takich miejsc jest duży przepływ ludzi. Dzięki temu, że istnieją wózki narzędziowe, można lepiej “przypilnować” własnych instrumentów do pracy. Jeśli w ekipie jest więcej niż jedna osoba, to łatwiej można też oddzielić narzędzia, które są przypisane do każdego pracownika. Ponadto wózki mają też inne cechy, które sprawiają, że praca staje się łatwiejsza i bardziej efektywna: 

  • w wielu modelach wózków są obecne blokady, dzięki którym narzędzia nie dostaną się w niepowołane ręce, 
  • jedną z ciekawszych innowacji, jakie zastosowano w wózkach, jest możliwość korzystania tylko z jednej szuflady jednocześnie. Jest to świetny sposób dla osób, które chcą być lepiej zorganizowane, 
  • w szufladach wózków można umieścić własne przegródki, które będą doskonale dopasowane do kluczy, narzędzi lub śrubokrętów. W ten sposób można je zabezpieczyć przed uszkodzeniem i wydłużyć ich żywotność. 

Wózki narzędziowe mogą przechowywać do kilkuset przyrządów i kluczy równocześnie. Niektóre modele można zabierać do klientów lub w bardzo oddalone miejsca pracy – są one przystosowane do przewożenia w samochodach. Na kółkach wózka można założyć specjalne blokady, dzięki którym może on pozostać w tej samej pozycji, nawet na pochyłym terenie. 

Zagłosowało: 0 średnia: 0